Čím více se snaží o pozornost, tím více se jí to nedaří: Šaty Meghan vyvolaly rozruch – náhoda nebo záměr?

rodina

Vévodkyně a vévoda ze Sussexu se oficiálně zařadily mezi americkou smetánku. Pro svůj debut na červeném koberci si Meghan zvolila velkolepou červenou večerní róbu. Není to poprvé, co sáhla po outfitu ve výrazné barvě, a to i přesto, že preferuje spíše zemité odstíny.

Meghan upřednostňuje spíše neutrální barvy
Meghan Markle, na rozdíl od královny Alžběty II., nejčastěji vidět v neutrálních barvách a minimalistických kouscích. Z barevných tónů upřednostňuje černou, tmavě modrou, pískovou, karamelovou nebo tmavě hnědou. A proto, když se objeví ve společnosti v něčem opravdu pestrobarevném, je okamžitě středem pozornosti zejména mezi médii.

Jde o promyšlený strategický krok nebo jen o náhodu?
Meghan a Harry se nově zúčastnili galavečera Salute to Freedom v New Yorku věnovaném válečným veteránům a uctívajícím služby profesionálních členů armády. Akce bylo úzce spjato s 11. listopadem, kdy si celý svět připomněl výročí konce I. světové války. Den červených máků, jak se mu říká, symbolizuje padlé vojáky.

I když je nepopiratelné, že Meghan byla v červených šatech Carolina Herrera nepřehlédnutelná.

Vévodkynin nový styl zdranlivě odráží její nový život v Americe mimo restrikce a protokolu britské královské rodiny, ale je sporné, zda byl hluboký výstřih šatů pro takovou událost vhodnou volbou.

Pokud bychom šaty řešili i střihově, vrchní část jí zbytečně deformovala dekolt, na který se kvůli jejím vypnutým vlasům soustředila chtě nechtě celá pozornost.

Podívejte se Meghan a Harryho při příchodu ve videu:

Co se výběru samotné barvy týče, nejen že byl galavečer pro vévodkyni první formální „červenokobercovou“ akcí od narození jejího druhého dítěte, dcery Lilibet Diany, zároveň se konal v týdnu, kdy veřejně lobbovala za placenou rodičovskou dovolenou v USA. Mnozí ji zajje aktivity chválili, ale objevilo se i mnoho kritiků.

Není to poprvé, co Meghan Markle sáhla po intenzivní barvě, když čelila kritice a mediální pozornost se kolem její osoby zintenzivnila. Jakoby čerpala sílu z barev.

Výrazné barvy volila už iv minulosti
Na státní večeři na Fidži během královského turné po Austrálii a Tichomoří v roce 2018 měla na sobě nádhernou večerní toaletu Safiyaa modré barvy. Šlo o první královskou návštěvu v jižním Tichomoří od vojenského převratu, kdy bylo Fidži na osm let odčleněno od Commonwealthu, ale pozornost se poměrně rychle zvrtla na pár jejích diamantových náušnic. Ty jí podle médií údajně daroval saúdskoarabský korunní princ, který byl obviněn z objednávky vraždy amerického novináře.

Na předávání cen Endeavour Awards v roce 2020 měla na sobě jednoduché vypasované šaty Victoria Beckham v modré barvě. Bylo to její první veřejné vystoupení před blesky fotoaparátů poté, co s princem Harry světu oznámili, že odstupují z funkce seniorských členů královské rodiny.

Na poslední formální akci páru před odjezdem do USA měla Meghan zase oblečený elegantní model od Emilie Wickstead ve smaragdově zeleném odstínu. Média i veřejnost sledovaly každý její krok, pohyb, mimiku obličeje a hledaly tehdy něco, co by ji usvědčilo z toho, že to ona Harryho odlákala od rodiny.

Meghan Markle sáhla po intenzivní barvě, když čelila kritice a mediální pozornost se kolem její osoby zintenzivnila

Nejdříve oblíbená, nyní zatracovaná?
Vévodkyně ze Sussexu patřila od začátku k nejoblíbenějším členům britské královské rodiny. Lidem se líbila její autentičnost. Přestože musela dodržovat přísnou etiketu, dokázala do ní vnést i moderního ducha.

Pravidelně se to odráželo i na jejím šatníku, který byl ve srovnání se šatníkem Kate Middleton svěžejší, modernější a stylovější.

Nyní je tomu ale naopak a zdá se, že čím více se Meghan snaží soupeřit o pozornost s Kate, tím více se jí to nedaří. Nevhodný výběr oblečení pro veřejné akce je toho součástí.

Meghan je většinou vždy výborně oblečená a sladěná, ale někdy se stane, že výběr šatů není nejvhodnější.

Další články autora

Nosiče kol a jejich rozdělení dle druhu

Na výlet či dovolenou se můžete vydat autem i se svými koly. Ovšem, abyste je...

Které hračky koupit dětem, aby je zabavily po čas celých prázdnin?

Ať už máme děti maličké, větší nebo velké, většina rodičů se doslova děsí prázdnin a...

Díky estetickým problémům již nemusíte žít dvojí život, máme pro vás řešení

Estetických problémů existuje celá řada. Je pravdou, že některé z nich velmi ovlivňují plnohodnotný život a...

Existují místa, kde se rozhodně nudit nebudete, a dokonce vás obohatí

Praha je bezpochyby město, které může nabídnout nejen svoji historii a památky, ale také zde...

Nejnovější články

Nosiče kol a jejich rozdělení dle druhu

Na výlet či dovolenou se můžete vydat autem i se svými koly. Ovšem, abyste je...

Které hračky koupit dětem, aby je zabavily po čas celých prázdnin?

Ať už máme děti maličké, větší nebo velké, většina rodičů se doslova děsí prázdnin a...

Díky estetickým problémům již nemusíte žít dvojí život, máme pro vás řešení

Estetických problémů existuje celá řada. Je pravdou, že některé z nich velmi ovlivňují plnohodnotný život a...
- Reklama -PR článek