Ty opravdu nejčastější důvody nevěry nyní odhalili vědci: Číslo 3 vás jistě překvapí!

rodina

Pomsta? Dokazování si? Hledání dobrodružství? Toto je TOP 10 nejčastějších důvodů, proč jsou si lidé nevěrní.

Jaké jsou nejčastější důvody nevěry?
Problémy v partnerském vztahu už dávno nebývají hlavním spouštěčem nevěry. Mnozí lidé dokonce podvádějí partnery navzdory tomu, že jsou s nimi šťastní. Proč to tedy dělají?

U mužů jste určitě slyšeli tvrzení, že poměrně snadno dokáží oddělit city od fyzické touhy. Nedělá jim proto problém pomilovat novou kolegyni na večírku a nad ránem si lehnout do postele ke své přítelkyni. Z četných průzkumů však vyplynulo, že ani ženy nejsou žádné světice, právě naopak.

Vědci si proto posvítili na nejčastější příčiny záletů u obou pohlaví. Dáváte jim za pravdu?

1.) Touha po dobrodružství
Nejeden z nás se uchýlí k nevěře z čisté zvědavosti. Jak se říká, příležitost dělá zloděje a opantání vášní dokáže dokonale zastínit zdravý úsudek. Důsledky, respektive příliš velké riziko plynoucí z odhalení nevěry, si nejednou uvědomujeme až PO.

2.) Nepřítel zvaný stereotyp
Nuda, zažité koleje, nebo chcete-li stereotyp je obecně velkým nepřítelem partnerského vztahu. Mnohé z nich již dovedl do konce. A co víc, otevírá dveře k nevěře. Mnoho žen i mužů skutečně potvrdilo, že k podvádění je přivedla dlouhodobá sexuální stagnace s partnerem.

3.) Zkouška nového vztahu
Znalci přišli is dalším zajímavým zjištěním. Mezi respondenty se totiž našli i tací, které neuspokojuje sexuální život se současným partnerem a vyhlédli si jiný protějšek, se kterým touží navázat intenzivnější spojení. Sex se pro ně stal jakousi „zkouškou“, zda přece jen stojí za to opustit partnera a vydat se na vlnu sexuálního dobrodružství, časem možná něco víc, s někým jiným.

4.) Vyhledávání vzrušení
Zatímco některým jedincům postačí k naplnění adrenalinových tužeb řekněme bungee jumping, jiné zas až příliš láká adrenalin při podvádění. Nevěra může značit také jistou formu dobrodružství a zážitku, což nemálo lidí považuje za pádný „důvod“.

5.) Toužím po tom, co nemám
Odolávat dlouhodobému předmětu zájmu v podobě přitažlivé osoby je jistým způsobem vzrušující situace. Dávný objekt lásky, nenaplněný sen, příjemný flirt… možná to znáte. Přetrvávající lákadla jsou nepochybně zatěžkávající zkouškou pro každý vztah, i ten nejspokojenější. Cesta k nevěře balancuje iv tomto případě po velmi tenké čáře.

6.) Sladká pomsta?
Hádky či konflikty jsou součástí každého vztahu, i toho zdánlivě nejpevnějšího. Způsoby, jakými se vzniklými obtížemi bojujeme, se ale liší. Uraženost, hněv, zklamání, bývají bohužel příčastým popudem, když se člověk rozhodne zajít pro pochopení jinde. Ačkoli jen dočasně, ale s nezvratným jednáním. Je proto více než důležité umět s partnerem komunikovat a nenechat se převálcovat chvilkovými emocemi. Pokuste se těžký okamžik ve vztahu změnit na produktivní diskuse. Ne ho ještě více eskalovat.

7.) Nedostatek emocionálního spojení
Důvodem, proč lidé podvádějí, je i nedostatek propojení ve vztahu. Pokušení vždy byla, jsou i budou, ale jakmile se pár cítí propojen, pravděpodobnost, že zůstane vůči takovým nástrahám imunní, stoupá. Studie ukazují, že pouze 7% podvádějících žen a 8% podvádějících mužů je nevěrných kvůli sexuální nespokojenosti. Drtivá většina podváděla buď kvůli nedostatku emocionálního spojení, nebo kvůli kombinaci nedostatku emocionálního a sexuálního spojení ve vztahu.

8.) Závislost na sexu
Lidé, kteří zápasí se sexuální závislostí, respektive sexuálně kompulzivním chováním, tvoří samostatnou kategorii. Jdou proti svým morálním hodnotám a riskují ztrátu lidí i věcí, které jsou pro ně důležité, pro potřebu neustálého sexuálního uspokojení. Sex je zážitek měnící náladu a ti, pro které se stal drogou, obvykle nedokážou dobře akceptovat zranitelné city jiných či regulovat vlastní pudy.

9.) Nevyřešené traumatu
Neschopnost vypořádat se s traumatem z dětství, které nám v konečném důsledku brání v tom, abychom si našli a pěstovali láskyplný vztah, je určitě náročným tématem. Samotná diskuse by měla probíhat v ambulanci psychologa. Je to obzvláště důležité, pokud jste zažili zneužívání, zanedbávání, opuštění, rozvod rodičů, nebo vyrůstali v rodině, kde bylo na denním programu užívání návykových látek. Mějte na paměti, že nemůžete za škodu, která vám byla jako dítěti způsobena, avšak zodpovědnost za uzdravení křehké duše máte v rukou výlučně vy. Nikdo jiný.

10.) Zlepšení vztahu?
Najdou se i páry, které si prošly nevěrou a ta zcela paradoxně jejich lásku utužila. I podle odborníků může být nevěra pro vztah jistým způsobem přínosná.

Další články autora

Nosiče kol a jejich rozdělení dle druhu

Na výlet či dovolenou se můžete vydat autem i se svými koly. Ovšem, abyste je...

Které hračky koupit dětem, aby je zabavily po čas celých prázdnin?

Ať už máme děti maličké, větší nebo velké, většina rodičů se doslova děsí prázdnin a...

Díky estetickým problémům již nemusíte žít dvojí život, máme pro vás řešení

Estetických problémů existuje celá řada. Je pravdou, že některé z nich velmi ovlivňují plnohodnotný život a...

Existují místa, kde se rozhodně nudit nebudete, a dokonce vás obohatí

Praha je bezpochyby město, které může nabídnout nejen svoji historii a památky, ale také zde...

Nejnovější články

Nosiče kol a jejich rozdělení dle druhu

Na výlet či dovolenou se můžete vydat autem i se svými koly. Ovšem, abyste je...

Které hračky koupit dětem, aby je zabavily po čas celých prázdnin?

Ať už máme děti maličké, větší nebo velké, většina rodičů se doslova děsí prázdnin a...

Díky estetickým problémům již nemusíte žít dvojí život, máme pro vás řešení

Estetických problémů existuje celá řada. Je pravdou, že některé z nich velmi ovlivňují plnohodnotný život a...
- Reklama -PR článek